Kask szczękowy – bezpieczeństwo i wygoda

Na rynku dzisiaj mamy bardzo wiele różnych rodzajów kasków. Każdy z nich czymś się charakteryzuje i jest przeznaczony nieco do innej jazdy. Warto zatem, zanim wybierzemy się na zakupy i wydamy pieniądze, przyjrzeć się dokładnie, co mamy w ofercie i wybrać ten, który będzie dla nas najlepszy.

Kask szczękowy – cechy charakterystyczne

Czym charakteryzuje się kask szczękowy? Otóż przede wszystkim bardzo dużą wygodą oraz uniwersalnością. Generalnie dedykowany jest to uprawiania turystyki motycyklowej. Dlaczego? W tym modelu wystarczy bowiem tylko i wyłącznie podnieść część szczękową i już możemy bezpiecznie się napić podczas tankowania, schłodzić twarz w korku, czy powiedzieć coś do kolegi obok. Jak zatem widać – kaski szczękowe pozbawiają nas wielu kłopotów i trudów. Czy mają jednak one jakieś wady?

Wady kasków szczękowych

Oczywiście – zawsze jedna zaleta powstaje kosztem innej wady. Kaski szczękowe nie są tu żadnym wyjątkiem. Otóż przez to, że wyodrębniono odpinaną część szczękową, takie kaski gorzej zagłuszają wszelkie dźwięki a ponadto są cięższe od klasycznych kasków integralnych.

Rodzaje kasków szczękowych

Warto jeszcze dodać, że istnieje część kasków szczękowych, które są swego rodzaju kaskami 2 w 1. Wówczas można je przemienić na kask integralny albo otwarty, w zależności od naszych aktualnych potrzeb, co daje nam więcej możliwości. Istnieją także kaski szczękowe z całkowicie odpinaną częścią szczękową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strój na motocykl. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *