Bezpieczeństwo najmłodszych, czyli kask motocyklowy dla dziecka

Dzieci uwielbiają przejażdżki motocyklem. Z kolei zaś rodzice bardzo chętnie zaszczepiają swoją pasję do motocykli dzieciom już od najmłodszych lat. Słowem – wspólna motocyklowa wyprawa stanowi frajdę zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodzica. Jednak trzeba zadbać o…

Bezpieczeństwo dziecka i rodzica

Oczywiście rodzice – najczęściej już pasjonaci jazdy motocyklem od wielu lat, posiadają swój własny strój, buty, kask i rękawice. Dzieciom natomiast należy kupić buty oraz strój i przede wszystkim kask motocyklowy dla dziecka. Jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę? Czym charakteryzują się dobre kaski motocyklowe dla dzieci?

Mała waga

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wagę kasku dla dziecka, który chcemy zakupić. Nie może on być zbyt ciężki, ponieważ przy długich jazdach może nawet doprowadzić do powstania u pociechy problemów z odcinkiem szyjnym kręgosłupa,

Rozmiar

Następnie należy oczywiście dobrać odpowiedni rozmiar kasku. Najlepiej jest w tym celu zmierzyć obwód głowy dziecka o w ten sposób wytypować kilka kasków, które dziecko następnie przymierzy. Kask motocyklowy dla dziecka nie może być za luźny, niewygodny ani też zbyt ciasny.

Wygląd i motyw

Oczywiście kask musi się podobać naszej pociesze. Warto zatem poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania. Jeśli dziecko będzie lubiło swój kask, to też od razu chętniej będzie wsiadało z nami na motocykl, dzięki czemu łatwo i szybko zapała naszą pasją!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strój na motocykl. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *