Kombinezony motocyklowe – na co warto zwrócić uwagę?

Powinnością każdego motocyklisty jest wyposażenie się w odpowiedni strój motocyklowy. Motocyklowe hobby jest niestety niebezpieczne a każdy upadek może nieść za sobą poważne konsekwencje. Aby ich uniknąć lub chociażby zminimalizować ich ryzyko, warto dokonać inwestycji, jaką jest kombinezon motocyklowy.

Rodzaje kombinezonów
Na rynku obecnie istnieje wielu producentów akcesoriów motocyklowych. Kombinezon dla motocyklisty można zatem zakupić w jednym z licznych sklepów motocyklowych lub przez internet. Oczywiście, zakup ten powinien być w najwyższej mierze przemyślany i wyważony, gdyż wiąże się z inwestycją sporej ilości pieniędzy. W pierwszej kolejności motocyklista powinien zastanowić się nad własnymi potrzebami. Osoby, które zajmują się motocyklami profesjonalnie i biorą udział w różnego rodzaju wyścigach powinny zainwestować w kombinezon jednoczęściowy, który charakteryzuje się największą wytrzymałością i stanowi najlepszą ochronę przy kontakcie z asfaltem. Kombinezony dwuczęściowe są znacznie wygodniejsze i znacznie lepiej sprawdzają się w wszelkiego rodzaju przejażdżkach motocyklowych.

Kombinezony motocyklowe –  skórzane, czy tekstylne
Mając do wyboru kombinezon dla motocyklisty skórzany lub tekstylny, konsument powinien rozważyć wszystkie plusy i minusy poszczególnych rozwiązań.

Kombinezony motocyklowe skórzane charakteryzuje większa wytrzymałość, dlatego uważane są za rozwiązanie bezpieczniejsze, zwłaszcza dla profesjonalnych kierowców. Ponadto, idealnie dopasowują się kształtem do ciała motocyklisty i pełnią prawdziwą funkcję reprezentacyjną. Ich ewidentną wadą jest jednak spora masa całego stroju i uczucie gorąca, zwłaszcza w upalne dni.

Znacznie wygodniejszą opcję stanowi kombinezon tekstylny, który gwarantuje wyższy komfort i swobodę jazdy. Na plus działa tutaj również cena kombinezonu motocyklowego, znacznie niższa niż w przypadku stroju skórzanego. Wybór właściwego rozwiązania zależy od potrzeb motocyklisty, rodzaju motocykla i wielu pobocznych czynników. Niemniej jednak zakup kombinezonu jest niezbędny o czym powinien wiedzieć każdy miłośnik motocykla.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *