Kurtka na motocykl – jaką wybrać?

Motocyklista zawsze powinien ubierać się na motor tak, jakby miał mieć wypadek – być może to mało optymistyczna reguła, ale możne uratować zdrowie i życie wielu jeżdżącym na motorach. Niedopuszczalne jest poruszanie się na jednośladzie,będąc ubranym w codzienne ubrania. Kurtka na motocykl i spodnie to podstawowy zestaw, bez którego motocyklista obejść się nie może.

Co dają spodnie i kurtki motocyklowe?
Ich cena z pewnością nie jest niska, ale jest to cena, jaką motocyklista płaci za swoje bezpieczeństwo. Nawet najbezpieczniejsza jazda może skończyć się upadkiem, niekoniecznie z własnej winy. Dlatego kurtka na motocykl (koniecznie sprawdź Moto-Tour) i spodnie są rzeczami, bez których nie powinno się nawet zbliżać do motoru.

W razie upadku to odzież motocyklowa jest jedyną rzeczą, jaka staje pomiędzy ciałem motocyklisty, a powierzchnią. Jej brak może skutkować groźnymi urazami, a nawet śmiercią.

Jak wybierać kurtki motocyklowe?
W sklepach panuje tak wielki wybór odzieży, że bardzo łatwo można się w tym pogubić. Po pierwsze, kurtka powinna posiadać wbudowane specjalne ochraniacze, które zminimalizują ryzyko odniesienia kontuzji w razie wypadku. Zazwyczaj chronią one wrażliwe i podatne na urazy obszary, takie jak barki, łokcie, obojczyki, klatkę piersiową czy kręgosłup. Ochraniacze powinny być wyjmowane, by w razie potrzeby można było je wymienić.

Podsumowując, odzież na motocykl jest rzeczą niezbędną dla każdego amatora szybkiej – i nie tylko – jazdy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motocykle i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *