Na co zwrócić uwagę wybierając buzer motocyklowy?

Inwestycja w nowy buzer motocyklowy jest dość dużym wyzwaniem nie tylko dla początkujących, ale również doświadczonych motocyklistów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę wybierając nowy buzer.

buzer

O czym należy pamiętać?

Buzer motocyklowy powinien posiadać piankowe ochraniacze ramion i łokci. Najlepiej, aby były one wykonane z poliuretanowej pianki, która może zapewnić nie tylko idealne dopasowanie, ale również dużą elastyczność. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby inwestować z buzery od renomowanych producentów, które posiadają stosowne certyfikaty CE. Solidny ochraniacz klatki piersiowej także powinien być dodatkowo wzbogacony w piankę, która skutecznie absorbuje uderzenia. Przed zakupem nowego buzera warto sprawdzić, czy jest on kompatybilny ze stabilizatorem karku z którego korzystamy.

Jaki buzer wybrać?

Popularne zbroje zaprojektowane zostały przede wszystkim dla miłośników enduro i motocrossu. Bez żadnego większego problemu można włożyć je pod luźne bluzy, a nawet kurtki. Twarde skorupy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i doskonałą ochronę w każdych warunkach. Miłośnicy jazdy w sportowym stylu powinni postawić z kolei na klasyczny żółw, który można włożyć pod skórzany kombinezon. Godne polecenia są także specjalne kamizelki ochronne, które wyposażone są bardzo często w bardzo cienkie protektory. Głównym zadaniem kamizelki jest przede wszystkim ochrona klatki piersiowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motocykle. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *