Na co zwrócić uwagę kupując nowy podnośnik motocyklowy?

Zakup nowego podnośnika motocyklowego jest bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją wielką przygodę z jednośladami. Niniejszy artykuł to doskonałą propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na co należy zwracać szczególną uwagę podczas zakupów, aby nabyć sprzęt, który będzie nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania.

 

Porządny podnośnik motocyklowy

W przypadku podnośników motocyklowych najważniejszą rolę odgrywa oczywiście ich materiał. Na naszym rynku dostępnych jest bardzo wiele podnośników motocyklowych, które oparte są na cienkościennej rurce 20mm albo podobnym profilu zamkniętym, który niestety bardzo szybko ulega odkształceniu. Zwrócić uwagę należy nie tylko na solidność materiału, ale także na wszelkie łączenia. Mowa tutaj przede wszystkim o elementach skręcanych i spawach. Najlepszym wyborem są podnośniki motocyklowe z rury giętej niż podnośniki ze skręcanych elementów. Te drugie modele mogą z czasem się wyrabiać, przez co znacząco stracą na stabilności.

Rozstaw ma znaczenie

Dobry podnośnik motocyklowy powinien mieć także idealny rozstaw. Pamiętać należy zwłaszcza o tym, że za krótkie łapy mogą niestety nie chwycić odpowiednio wahacza, dlatego też warto rozglądać się za szerokimi i głębokimi modelami. Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności warto zainwestować w podnośniki motocyklowe, które mają wysokiej jakości kółka, dzięki czemu łatwiej będzie podnosić motocykl i przemieszczać go w różne miejsca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *