Przed czym chroni pokrowiec na motocykl?

Żadnego posiadacza jednośladu nie trzeba przekonywać do tego, jak bardzo potrzebny jest pokrowiec na motocykl czy skuter. Ale przed czym właściwie chroni?

Opady atmosferyczne

Nie zawsze można schować motocykl to przyjemnego suchego garażu. Czasami musi zostać na zewnątrz, nawet wtedy gdy pada deszcz lub śnieg. Pokrowiec na motocykl powinien koniecznie być wodoszczelny żeby chronić maszynę przed wilgocią.
Opady mogą zniszczyć powłokę lakierniczą (kwaśne deszcze). Mogą też źle wpłynąć na części mechaniczne pojazdu.

Promieniowanie UV

Powoduje płowienie lakieru i jego odbarwienia. Pokrowce na motocykl mogą ochronić cenne grafiki namalowane na zbiorniku paliwa.

pokrowiec na motocykl

Wiatr i kurz

Wszystkie pokrowce na motocykl mają specjalne ściągacze i paski z klamrą, które trzeba dobrze dopasować do kształtu i rozmiaru pojazdu. Ich zapięcie gwarantuje, że plandeki nie zerwie wiatr, a co za tym idzie niesiony przez niego kurz nie osiądzie na lakierze. W wielu modelach konieczne jest zabezpieczenie przed kurzem części mechanicznych, układu elektrycznego, czy zbiornika paliwa. Kurz powoduje zmatowienia i odbarwienia.

Ptasie odchody

Motocykl pozostawiony w okolicy drzew może paść ofiarą ptaków, których odchody mogą zniszczyć lakier.

Wandale

Ochrona przed wandalami to mniej oczywiste zastosowanie pokrowca na motocykl. Wielu z nich zniechęca się jeśli maszyna jest zakryta i nie rzuca się w oczy, przy okazji – przypadkowe osoby nie wiedzą, co dokładnie znajduje się pod przykryciem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strój na motocykl. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *