Konieczna ochrona

Każdy motocyklista wie, jak ważna jest ochrona głowy. Podczas jazdy ciągle jesteśmy narażeni stłuczki i kolizje, których skutki odczujemy bardziej niż użytkownicy samochodów. Posiadanie odpowiedniego kasku jest, dosłownie, sprawą życia i śmierci.

6 warstw i wentylacja

Przykładem takiego kasku integralnego jest model hjc rpha 11. Jego skorupa składa się z 5 materiałów tworzących 6 warstw. Warstwy składają się kolejno z włókna szklanego, organicznego, węglowego, hybrydy włókna szklanego i węglowego, aramidowego oraz znowu szklanego. Górne wloty powietrza umieszczone są z góry kasku nad czołem. Dodatkowe wloty, tak zwane „szczękowe”, są rozbudowane w taki sposób, że można je bez problemu zamknąć, regulując przy tym przepływ powietrza wewnątrz kasku integralnego hjc rpha 11. Dodatkowo zainstalowane z tyłu kasku kanały mają za zadanie wyciąganie gorącego powietrza.

Bezpieczeństwo i równowaga

Kask integralny hjc rpha 11 jest bardzo dobrze wyważony, stabilnie leży na głowie podczas jazdy nawet po najbardziej nierównych powierzchniach, zarówno podczas gwałtownych hamowań, jak i przyspieszeń. Jedną z zalet kasku są wyjmowane policzki. Dzięki takiemu rozwiązaniu w przypadku zaistnienia wypadku, kask może zostać w sposób szybki i bezproblemowo zdjęty z głowy poszkodowanego motocyklisty.

Podsumowując można śmiało powiedzieć, że jest to lekki kask z bardzo dobrą wentylacją oraz aerodynamiką.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Części motocyklowe, Motocykle. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *