Jak wybrać rękawice motocyklowe?

Jazda motocyklem to niesamowite przeżycie, ale jednocześnie niesie ona za sobą o wiele większe potencjalne zagrożenie niż prowadzenie samochodu. Najmniejsza stłuczka lub upadek może spowodować nieprzyjemne obrażenia. Kiedy przydarzy nam się delikatna stłuczka za kierownicą auta, nic nie zagraża naszemu zdrowiu, jednak upadek z motocykla może uszkodzić nasze ciało. Właśnie to wpływa na fakt, że motocyklista powinien być dobrze zabezpieczony przed urazami ciała. Jedną z części garderoby, które uchronią kierowcę motoru przed obdarciami są rękawiczki motocyklowe. Jak je wybrać?

Konieczność

Rękawice motocyklowe to nie moda, to nie wygląd, to konieczność. Jest to spowodowane faktem, że chronią one skórę dłoni przed otarciami podczas nawet najmniejszego upadku. Dodatkowo, usztywniają nadgarstki minimalizując ryzyko złamania. Warto zatem dobrze je dobrać.

Rodzaj jazdy

Rękawiczki motocyklowe to nie tylko ochrona dłoni przy upadku. To także warianty komfortowe, dlatego warto dobrze dobrać je do stylu jazdy, jaki zamierzamy uprawiać. Jeżeli przemieszczamy się skuterem, który nie osiąga dużych prędkości postawmy na zwykłe rękawice skórzane, ewentualnie wzbogacone o ochraniacz. Jeżeli jeździmy na długie trasy, rękawice motocyklowe muszą posiadać specjalną membranę, która zapewni dłoni wygodę, a rękawiczki nie będą jej obcierały lub odparzały. W przypadku motocykla sportowego postawmy na najlepsze produkty z górnej półki, które zapewniają wysoką ochroną. Inną sprawą są rękawice zimowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motocykle. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *