Montaż db killer

Bardzo często dźwięki wydawane przez motocykle są bardzo uciążliwe nie tylko dla samych kierujących, ale również dla całego otoczenia. Taki hałas dodatkowo zagrożony jest dość wysokim mandatem. Dlatego warto pomyśleć o założeniu specjalnego tłumika znacznie redukującego poziom hałasu. Tu warto rozważyć wyciszacz db killer, tani, prosty w montażu i budowie, ale przede wszystkim skuteczny.

Montaż db killer

Montaż wyciszacza tego rodzaju jest niezwykle prosty i nie zajmuje przy tym zbyt wiele czasu. Wystarczy w odpowiedni sposób umieścić reduktor hałasu w otworze wydechowym. Chodzi tu przede wszystkim o dość znaczące zwężenie wylotu, co powoduje obniżenie poziomu hałasu, jaki wydawany jest przez pracujący motocykl. Wiele osób o tym zapomina, ale w przypadku montażu jakiegokolwiek tłumika bardzo ważne jest, aby rozmiar wytłumienia został bardzo dobrze dobrany. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby wyciszacz wchodził na tyle opornie, by wytrzymał na miejscu w czasie jazdy niezależnie od tego, po jak trudnym terenie będzie się ona odbywała.

Skuteczność wyciszania

Db killer to po prostu kawałek rury, który w odpowiednio musi zostać umieszczony w układzie oddechowym. Ma te wielką zaletę, że pasuje niemal do każdego typu auta. Nawet jeśli tłumik jest dość nietypowy wyciszacz bardzo łatwo można do niego dopasować, bez zbytniej ingerencji w strukturę obu elementów. Najistotniejsza jest tu znajomość średnicy (dokładnej) tłumika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motocykle i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *