Akcesoria motocyklowe na trasę?

Jazda motocyklem to nie tylko konieczność skupienia się na drodze, ale również możliwość poznania świata zupełnie z odmiennej perspektywy – od świata oddziela nas wyłącznie szybka kasku. Jakie akcesoria motocyklowe warto kupić, aby uprzyjemnić sobie jazdę i móc skupić się nie tylko na samych technicznych aspektach jazdy na motocyklu?

Sklep motocyklowy – bogata oferta?

akcesoria motocykloweJuż w pierwszej kolejności należy wyraźnie podkreślić, że z ilością akcesoriów motocyklowych zamontowanych na kierownicy nie można przesadzić – mają one pomagać w jeździe i ją uprzyjemniać, a nie rozpraszać. W co jednak warto zainwestować?

Wyświetlacz biegów

Jednym z najbardziej przydatnych gadżetów jest bez wątpienia wyświetlacz pokazujący, na którym biegu aktualnie jedziemy. Co prawda doświadczony motocyklista już po obrotach i dźwięku silnika jest w stanie określić, na którym biegu znajduje się maszyna, to wyświetlacz biegu pozwala na szybsze zorientowanie się, co wpływa na bezpieczeństwo przy nagłych manewrach i zwrotach. Montaż takiego wyświetlacza nie stwarza wielu problemów, zaś jego centa to niespełna 40,-zł w prawie każdym sklepie motocyklowym.

Kamera motocyklowa

Moda na wideorejestratory nie ominęła również fanów motocykli – pozwalają one nie tylko na rejestrację trasy i jej aspektów, ale również na zwiększenie bezpieczeństwa każdego motocyklisty, który jest jednym z „najsłabszych” uczestników ruchu – przynajmniej w momencie zdarzenia drogowego. Koszt dobrej kamery motocyklowej montowanej na kierownicy lub na kasku to od 300 do nawet 600 złotych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motocykle i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *