Buzer vs. zbroja motocyklowa

Wielu motocyklistów zamiłowanych w ścigaczach i ekstremalnej jeździe zadaje sobie pytanie – w co lepiej zainwestować? W buzer plastikowy czy też może w zbroję na motocykl? Jakie są wady i zalety obydwu tych rozwiązań? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.

Buzer plastikowy – lekki i wygodny

To, co trzeba wiedzieć o buzerze to fakt, iż zdecydowanie jest on lżejszy niż zbroja. Jest on bowiem wyprodukowany z polipropylenu. Dzięki temu doskonale dostosowuje się do ciała, do tego stopnia, że często nawet go nie czuć.

Taki buzer jak ten z Moto-Tour.com.pl charakteryzuje się tym, że jest bardziej przewiewny niż zbroja motocyklowa, co ma naprawdę duże znaczenie w gorące, upalne dni.

Jego wadą jest natomiast to, że nie zakrywa dokładnie całego korpusu. Co więcej – włókna polipropylenowe często podczas upadku pękają, przez co owszem buzer ochroni nas, jednak potem będzie nadawał się do wyrzucenia.

Zbroja na motocykl – gwarancja ochrony

Jakie są minusy zbroi? Przede wszystkim to, że jest ona ciężka, nie zapewnia praktycznie żadnej wentylacji i na dodatek komfort jazdy w zbroi jest dość mierny.

Jednak te trzy wady to cena jaką płacimy za bardzo wysoki poziom ochrony, jaki zapewnia zbroja motocyklowa. Przede wszystkim chroni ona cały korpus. Po drugie – często jest już ona na tyle zaawanasowana technologicznie, że pochłania część impetu, z jakim jeździec uderza o ziemię i co więcej – rozkłada uderzenie na różne partie ciała. Ponadto protektory często zachodzą na siebie wewnątrz zbroi, co dodatkowo wzmacnia nasze bezpieczeństwo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strój na motocykl. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *