Holowanie pojazdów

Każdy kierowca powinien pomyśleć o zaopatrzeniu swojego pojazdu w hak holowniczy. Najczęściej haki oferowane są jako standard w wyposażeniu samochodu. Jeżeli jednak pojazd nie posiada zaczepu umożliwiającego odholowanie go w razie konieczności dostępnych jest na rynku wiele ofert w konkurencyjnych cenach.

zepsuty samochódHaki holownicze występują w wielu różnych modelach. Najpopularniejszy jest prosty hak zakończony lekką kulą holowniczą, która pełni funkcję dodatkowego zabezpieczenia holowanego pojazdu. Również popularnym rozwiązaniem jest hak, który można schować za zderzakiem. Jest on niewidoczny, jednak gotowy do użycia przez cały czas. Jest to świetna opcja dla osób, które oprócz funkcjonalności cenią sobie również walory estetyczne. Ciekawym modelem haka jest typ z zaczepianą półautomatycznie kulą, którą można zdemontować, kiedy hak nie jest potrzebny. Zostaje wówczas tylko ledwie widoczny, nie rzucający się w oczy zaczep.

Do samochodów dostawczych dedykowane są modele montowane śrubami na płycie spawanej.

Częstą metodą stosowaną przez producentów haków holowniczych jest cynkowanie swoich wyrobów. Pokrycie haka holowniczego warstwą cynku sprawia, że jego powierzchnia nabiera silnych właściwości antykorozyjnych. Staje się niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, erozję, zniwelowany zostaje efekt porowatości, powierzchnia haka zaczyna nabierać doskonałej przyczepności do podłoża.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Układ hamulcowy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *