Skuteczne hamowanie?

Mazda 6Bardzo często można usłyszeć bądź przeczytać opinie, że za skuteczne hamowanie danego samochodu odpowiedzialny jest producent danego pojazdu, który w odpowiedzi sposób przygotował już na etapie projektowym hamulce – począwszy od odpowiedniej pompy i serwa hamulcowego, a skończywszy na odpowiednim dobraniu wielkości tarcz hamulcowych do masy pojazdu. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że to również od naszych wyborów i odpowiednich części zamiennych zależy skuteczność hamulców! Dzisiaj skupmy się na klockach hamulcowych.

Od kilkudziesięciu do kilkuset?

Szukając części do naszego samochodu możemy postawić na części oryginalne lub zamienniki. Przykładowo, klocki hamulcowe do Mazdy 6 mogą kosztować nawet kilkaset złotych (jeśli są oryginalne, wyprodukowane przez samego producenta), stawiając na dobrej jakości zamienniki zapłacimy o wiele mniej. Szukając w internecie klocków do Mazdy 6 otrzymamy dość szeroką ofertę podzespołów – najtańsze kosztują już kilkadziesiąt złotych, zaś za najdroższe musimy dać nawet kilkaset. Można bez większych problemów przyjąć, że droższe klocki są wykonane z lepszych materiałów, a tym samym zapewniają lepszą skuteczność hamowania. Czy warto zatem brać od razu najdroższe, sportowe klocki?

Sportowe klocki hamulcowe?

Nie ma takiej potrzeby, gdyż samochód powinien skutecznie hamować już na klockach porównywalnych jakościowo do klocków, które stosowane są na pierwszy montaż w fabryce danego producenta!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Układ hamulcowy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *