Czy Twoja Vectra ma sprawne hamulce?

Opel Vectra B - zdjęcieHamulce to jeden z najważniejszych elementów w samochodzie. Ważniejszy jest tylko silnik, o który powinniśmy dbać równie regularnie, jak o układ hamulcowy. Wiele osób popełnia błąd i wymienia części eksploatacyjne dopiero w momencie, gdy samochód przestaje hamować na prostej drodze lub silnik zaczyna wyć. O wiele lepiej dla auta byłoby sprawdzać je częściej, zwłaszcza w wypadku starszych aut. Weźmy na przykład Opla Vectrę B – popularne auto na polskich drogach.

Im starsze auto, tym bardziej trzeba o nie dbać. Częściej dolewać olej, dokonywać drobnych napraw czy nawet całkiem poważnych. Ale dzięki temu, że nie jest to samochód naszpikowany elektroniką wiele rzeczy można zrobić samodzielnie. Na przykład wymienić klocki hamulcowe do Opla Vectra B potrafiłby każdy. Wystarczy odkręcić koło, odkręcić mocowania, zdjąć stare tarcze, przymierzyć nowe do starych czy pasują, spryskać cały element koła i jego napędu sprayem oczyszczającym na przykład WD 40 i założyć nową tarczę.

W zależności od producenta tarcze hamulcowe do Vectra B kosztują około 130 złotych, a naprawa dokonana przez nas samych to tylko koszt naszego wolnego czasu. U mechanika zapłacilibyśmy co najmniej 300-500 złotych za prostą wymianę części eksploatacyjnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Układ hamulcowy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *