Gdy hamowanie jest zbyt mocne

części hamulcowe do samochoduSamochód to skomplikowane urządzenie dostarczające mnóstwa radości swoim użytkownikom. Jak to jednak bywa z urządzeniami, potrafią być złośliwe. Często w zupełnie niespodziewanym momencie. Awarie to codzienność w świecie motoryzacji gdzie większość części jest ciągle narażona na różne czynniki czyhające by spowodować usterkę. Często to wina kierowców, których braki w obsłudze wychodzą przy pierwszych awariach.

Podczas licznego hamowania, mniej lub bardziej gwałtownego nie zdajemy sobie sprawy jak ogromne ciepło to generuje i jak wpływa to na układ hamulcowy. Temperatura klocków może dochodzić nawet do 800 stopni Celsjusza! Przy wyższych temperaturach na styku klocków wytwarza się gaz, który może nie tylko utrudniać hamowanie, ale nawet je uniemożliwiać. Taki efekt nazywa się fading. W takim przypadku można zastosować miękkie klocki, które o ile są skuteczne o tyle zużywają się szybciej. Decyzja należy do nas jakie wybierzemy części do samochodów.

Hamowanie to nie tylko klocki, tarcze i ogumienie. To także płyn, który warto często kontrolować tak jak i pozostałe części, które szybko się zużywają. Przede wszystkim po to żeby chronić zdrowie i życie nasze i naszych pasażerów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Części samochodowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *