Co ile kilometrów wymieniać klocki hamulcowe?

hamulcowe klocki do samochodu i tarczeDuże znaczenie, jakie posiadają klocki hamulcowe instalowane w samochodach osobowych przyczynia się do tego, że coraz rzadziej słyszymy o kierowcach poddających w zasadność sens ich wymiany. Okazuje się jednak, że sama dobra wola często nie jest wystarczająca, gdy bowiem brakuje wiedzy, nie zdaje się na wiele. Warto więc zadać sobie pytanie o to, co jaki czas inwestować w nowe klocki do samochodu.

Niestety, nie ma mowy o jednej odpowiedzi, która sprawdzałaby się bez względu na okoliczności. Wiele zależy zatem od tego, w jakich okolicznościach używa się samochodu, choć jednocześnie nie bez znaczenia jest styl jazdy osoby zainteresowanej ich wymianą.

Jeśli pojazd jest wykorzystywany przede wszystkim do tego, aby pokonywać z jego pomocą długie trasy, hamulcowe klocki powinny być wymieniane co około 50 tysięcy kilometrów. Jeśli jednak poruszamy się nim po mieście, musimy liczyć się z tym, że potrzeby samochodu będą nieco inne.

Nieustanne przyspieszanie i hamowanie sprawia, że w mieście klocki zużywają się bez porównania szybciej niż w długiej trasie, jeśli więc zależy nam na bezpieczeństwie i braku poważniejszych usterek, ich wymiana co 15-20 tysięcy kilometrów będzie znakomitym rozwiązaniem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Układ hamulcowy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *