Tarcze hamulcowe na miarę dwudziestego pierwszego wieku

tarcza do hamulca bębnowegoJakość tarcz hamulcowych do auta ma ogromny wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale również na poziom bezpieczeństwa, o tym ostatnim mówi się przy tym tak w kontekście kierowcy i pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc to, że mamy do czynienia z elementem wyposażenia samochodu, któremu poświęca się szczególnie wiele uwagi i który kupuje się nawet wtedy, gdy jego cena sprawia wrażenie dość wygórowanej.

Gdy na krajowym rynku pojawiły się węglowo-ceramiczne hamulcowe tarcze, kolejni kierowcy nie ukrywali mieszanych uczuć z nimi związanych. Z jednej strony doceniali walory rozwiązań tego typu, z drugiej jednak utyskiwali na ich dość wysoką cenę sprawiającą, że zakup tarczy hamulcowej wiązał się z wydatkiem, który należało zaplanować z wyprzedzeniem chcąc się na niego zdecydować.

I dziś nie każdy nabywca decyduje się akurat na ten rodzaj tarczy, kierowcy, którzy wykonują taki krok zwracają jednak uwagę na jego dużą odpowiedzialność. Hamulcowe tarcze wykonane z mieszanki węglowo-ceramicznej charakteryzują się tym, że ich przegrzanie jest niemal niemożliwe, nie trzeba więc obawiać się wydłużenia drogi hamowania, które zaskoczyłoby kierującego pojazdem. Warto wspomnieć i o tym, że tarcze tego typu stosowane są także przez wyczynowców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Układ hamulcowy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *