Bezpieczne wakacje samochodem

klocki hamulcowe - przykładowe zdjęcieOsoby lubiące podróżować samochodem szczególnie we wakacje są zmuszeni do większej eksploatacji samochodu niż to bywa na co dzień. I jest to doskonale zrozumiałe dlatego też ważne jest, aby nasza świadomość była skupiona na dbaniu o samochód jak również wykonywaniu regularnie przeglądu technicznego pojazdu.

Należy mieć na uwadze nie tylko swoje bezpieczeństwo jazdy, ale również innych bowiem podróżując publicznymi drogami odpowiadamy zarówno za siebie jak i za zdrowie innych. Dlatego też tak ważne jest zapinanie pasów, nawet na najkrótszych odcinkach trasy, regularne kontrolowanie żaróweczek czy przypadkiem się nie przepaliły.

Płyny hamulcowe również warto powtórnie sprawdzić, przed wyjazdem na urlop, aby chłodnica nie uległa przegrzaniu, a samochód dłuższemu odstawieniu do warsztatu. I najważniejsze przed każdą podróżą szczególnie właśnie tą dalszą w trakcie urlopu należy powtórnie sprawdzić stan hamulców i jednocześnie klocki hamulcowe, bowiem są to elementy najszybciej zużywające się dlatego też należy je pieczołowicie sprawdzać, a jeśli jest konieczność to klocki hamulcowe wymienić.

Klocki hamulcowe nie są drogimi elementami, ale jakże ważnymi dla naszego komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Układ hamulcowy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *